сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Златко Мојсоски се сели во Зомимак М или Пелистер ?

Десно крило на акедонскиот ракоетен шапион Металург Златко Мојсоски по неколку сезони минати во клубот ќе бара нова средина, откако не доби продолжување на договорот. Нова дестинација на Мојсоски би требало да биде Зомимак М или Пелистер.

zlatko

Последни вести

Десно крило на акедонскиот ракоетен шапион Металург Златко Мојсоски по неколку сезони минати во клубот ќе бара нова средина, откако не доби продолжување на договорот. Нова дестинација на Мојсоски би требало да биде Зомимак М или Пелистер.

Двете екипи би биле добро место за одржување на формата, зашто со играњето Мојсоски пак ќе биде во фокусот на вниманието на селекторот Ивица Обрван за претстојното СП во Катар.
Лани, Мојсоски исто така беше на тенок лед, па имаше и варијанта да замине во тренерските води, но доби продолжување на договорот за уште една сезона. Овојпат неговата позиција ја доби Србинот Дарко Ѓукиќ кој наскоро треба да го официјализира потписот, откако доби раскин со неговиот сегашен клуб Железничар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести