сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Злато и евра украдени од стан во Тетово

Арамијата успеал со погоден предмет да ја отворил влезната врата и по пребарувањето одземал 100 евра и златен накит, правејќи штета од околу 5.000 евра.

zlatoinakit

Поврзани вести

Тетовец остана без златото и еврата откако арамија му провали во домот.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во последниве три дена домот на 32-годишниот Х.Ј. на улицата Вон Вардарска во Тетово бил мета на арамија.

Арамијата успеал со погоден предмет да ја отворил влезната врата и по пребарувањето одземал 100 евра и златен накит, правејќи штета од околу 5.000 евра.

Полицијата работи на откривање на арамијата кој избегал со богатиот плен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести