вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Златото на Соња Николовска повторно на продажба

02092014190330_sonja tat

Последни вести

По двата неуспешни обиди да се продаде златото и златниот накит на сопственичката на „ТАТ“, Соња Николовска, тоа деновиве повторно ќе биде понудено на продажба, пишува весникот Нова Македонија

Според информацијата на „Нова Македонија“ златото на Николовска ќе биде понудено на продажба на јавната лицитација која ќе се одржи на 17 септември во Основниот суд во Битола. Ќе се продава во пакет, по цена од 8.088.240.00 денари.

Инаку златото и златниот накит на Соња Николовска, кој по пресудата на Врховниот суд стана сопственост на штедачите се состои од 798 поединечни златни предмети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести