недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Змјотрес го погоди Тајван

земјотрес(3)

Последни вести

Силен земјотрес со интензитет од 6,8 степени по Рихтеровата скала го погоди источниот брег на Тајван и беше почувствуван во Тајпеј.

Центарот за предупредување од цунами во Тихиот Океан соопшти дека нема опасност од цунами по земјотресот со епицентар на 75 км. од брегот на длабочина од 17 км.

Најчитани вести