петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Значителен пад на температурите и услови за снег на планините

esensko-sonce-info

Последни вести

Времето ќе се задржи сончево со мала до умерена локална облачност попладне и слаб до умерен југозападен ветер. Максималната температура ќе биде во интервалот од 19 до 25 степени.

Утре ќе дува умерен до засилен јужен ветер, а во вечерните часови и во четврток под влијание на влажен и студен бран ќе има пообилни врнежи од дожд, проследени со засилен северен ветер и значителен пад на температурата.

Во западните и северните делови, на планините и на некои повисоки места врнежите ќе преминуваат во снег.

Потоа до сабота ќе преовладува променливо облачно, студено и ветровито време со повремен дожд, а на планините со повремен снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести