петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Знаци дека нешто не е во ред со вашата врска: Дали сте емоционално верни?

parsa-vinom-1419001488-52593

Последни вести

Емоционалното неверство е малку потешко за препознавање бидејќи неприметно и лесно се вовлекува во вашиот живот. За ралика од физичкото неверство, емоционалните неверства немаат јасни граници, поради што знаат да бидат и полоши од самиот сексуален чин.

Иако разменувањето на смс пораки, уживањето во заедничките моменти и флерт делуваат наизглед безопасно, овие постапки всушност откриваат проблеми во врската, како и траги од емоционална поврзаност со друга личност.

par-1414500615-50224

Ова се 4-те модели на однесување кои ја загрозуваат вашата љубовна врска преку емоционално неверство:

1. Лажете дека сте сами, иако веќе неколку години сте во врска

2. Разменувате „забавни“ пораки

3. Бескрајно кокетирате

4. Фантазирате за одреден „пријател“

Најчитани вести