Секс

Знаци кои укажуваат на тоа дека вашиот сексуален живот „загорел“

Знаци кои укажуваат на тоа дека вашиот сексуален живот „загорел“

Сексуалната монотонија не прашува кога ќе затропа на врата, а многу често се појавува пред да станеме свесни за тоа. Тогаш исчезнуваат незадоволството, депресијата и лошото расположение кои се пресликуваат на сите животни полиња. Не велат за џабе дека квалитетниот секс е еден од основните темели на убавиот живот.

Ова се знаци кои укажуваат дека е време да го оживеете својот сексуален живот за конечно да се насмеете:

Не паметите кога последен пат сте воделе љубов надвор од креветот.

Бојата на косата ја менувате почесто од секс позите.

Играчките за секс се идеален подарок за пријателките и за родендени или други случувања.

Предиграта трае колку и барањето кондом.

Шлаг, овошје и слична храна е резервирана само за фрижидер.

Вашата најсексапилна техника на заведување е соблекување на градник.

Сексот на брзина постана норма.

Синоќа речиси започнaвте со акција, но беше студено за да се соблечете, а и на телевизијата имаше одличен филм.

Нема шанса да го наместите алармот половина час порано поради утрински секс.

Не се сеќавате кога последен пат се впуштивте во играта самозадоволување.