петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Кои три хороскопски знаци во март ќе ја најдат љубовта на својот живот?

Вашата потрага за сродна душа овој месец ќе биде завршена. За овие три хороскопски знаци, март ќе биде месецот кога ќе се вљубат до уши.

ljubov-srce

Поврзани вести

Вашата потрага за сродна душа овој месец ќе биде завршена. За овие три хороскопски знаци, март ќе биде месецот кога ќе се вљубат до уши.

Скорпија

Со Сонцето, Меркур, Венера и Нептун плус затемнувањето на Сонцето ви куќата на љубовта и на страста кај скорпијата, не е тешко да се претпостави кој ќе биде главниот настан овој март. Очекувајте романса и сензибилност, флертови, погледи итн. Ќе имате прилика да запознаете нова љубов. Заправо, ако се земе во предвид затемнувањето на Сонцето, можете да очекувате се и сешто.

Внимавајте, немојте да потрошите премногу на излегувања, освојување и забава. Љубовта и парите одат заедно во овој период. Ако сте во сериозна врска и сигурни сте дека тоа е она што го сакате, избегнувајте и немојте да се впуштате во љубовни игри настрана. Тоа ќе биде премногу ризично.

Водолија… (Прочитајте повеќе на следната страна)

Најчитани вести