понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Значително пониски температури во август

vremepromenlivo

Поврзани вести

Како што беше времето до сега, така ќе биде и во втората половина на јули, пеколно топло. Сепак, во август ќе се спасиме од горештините, со оглед на тоа дека температурите нема да се искачат повеќе од  30 степени.  Времето денеска сончево и топло со температури до 38 степени.

vreme-avgust-tempe

Најчитани вести