петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Знаеја дека не сум во автомобилот, намерно пукаа во Ивана”

ljubo-bogicevic-ivana-bogicevic-sremska-mitrovica-sukob-pucnjava-kalasnjiko-1423354665-614950thtrt

Последни вести

Не е можно да не виделе дека има жена во автомобилот. Па, не возеше тенк, а и пукано е од блиску, вели сопругот на изрешетаната жена од Србија која уште се бори за живот.

– Засега најважно ми е сопругата да се опорави. Убијците знаеле дека тој ден не бев јс во автомобилот. Се гледа, пукано е од блиску, намерно е…Ако веќе ја следеле виделе кој вози, вели Љубо Богичевиќ.

Кобниот ден тој останал дома да спие. Веста му ја соопштила полицијата која му тропнала на вратата.

Љубо додава и дека не се крие, слободно оди на улиците и не се плаши од тие што сакаат да го убијат.

Најчитани вести