петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Знаете ли како ве лаже партнерката во текот на сексот?

Токму како и мажите способни се да ги изговорат за да би го заштитиле партнерот, да ја зголемат неговата самодоверба и да го убедат во нешто во што нема врска со реалноста.

why_morning_sex_is_good_for_you

Поврзани вести

Верувале или не, жените во сексот се користат со многу лаги. Токму како и мажите способни се да ги изговорат за да би го заштитиле партнерот, да ја зголемат неговата самодоверба и да го убедат во нешто во што нема врска со реалноста. Кои лаги најчесто се во прашање? Ќе ги поделиме на оние кои се изговараат пред и после сексот.

Женски лаги пред сексот

Никогаш тоа не сум го правела, било да станува збор за самиот секс или одредена поза, жените сакаат кога мажот мисли дека е прв во нешто.

Никогаш не сум го изневерила момчето, тоа ќе го кажат и оние што се и оние кои не се, бидејќи мислат дека тоа ги прави невини, како девица.

Јас не сум љубоморна, ретко која жена кога ова го кажува ја зборува вистината.

Не зборувам за сексот со никој, ова е ноторна лага. Секоја жена зборува за сексот со сестрите и пријателките и дури не се воздржуваат со нив да делат сочни детали.

Женски лаги по сексот

Свршив и ако свршиле и ако не свршиле тоа го зборуваат, бидејќи не сакаат да го повредат машкото его.

Големината е совршена, тоа се зборови ако сметаат дека гордоста на мажот може да биде малку поголема а често одат и чекор понатаму и зборуваат дека е огромен, иако сите знаат дека не е.

Им се случува на сите, не ми пречи, кога ќе отидат во кревет со маж сакаат добар секс, а ако нешто тргне на лошо, нормално им пречи.

Ова е мој најдобар секс воопшто, шансите дека ова е вистина се мали.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести