недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зонското паркирање од среда со зимско работно време

zonsko

Последни вести

Од 1 октомври, среда, почнува зимското работно време на паркинзите со кои стопанисува јавното претпријатие „Градски паркинг“.

Зоните А, Б и Ц ќе работат 7 до 21 часот од понеделник до петок, а во сабота од 7 до 14 часот. Зоната Д ќе работи од 7 до 23 часот од понеделник до сабота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести