недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

„ЗОО фест“ денеска во Скопје

zoo-fest500

Последни вести

Во Зоолошката градина во Скопје денеска ќе започне вториот серијал на детскиот забавен и едукативен фестивал „ЗОО Фест 2014“ што ќе се одржува во следните осум викенди.

Во рамките на фестивалот на сите дечиња кои дошле да ја посетат Зоолошката градина и да ги видат животните ќе им бидат понудени едукативни и забавни содржини како дополнителна забава. Главно изненадување денеска ќе им биде гостувањето на Дани Димитровска која ќе отпее неколку од своите хитови.

Детскиот ЗОО Фест е креативен концепт кој во себе вклучува пеење, забава и многу едукација. Двочасовната забава во импровизираната џунгла вклучува учење модерни танци, концерт на децата ѕвезди од „Поточиња“ и едукативно катче во кое се откриваат таленти и се учат интересни факти за животните.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести