среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 45

Зоран Божиновски уапсен во Нови Сад, се чека негова екстрадиција

Божиновски денеска ќе биде изведен пред судија во Нови Сад, по што следува процесот за негова екстрадиција во Македонија.

Божиновски на распит во суд

Божиновски на распит во суд

Поврзани вести

Во Нови Сад е уапсен македонскиот новинар и сопственик на порталот, Зоран Божиновски, објави 24 Вести.
Како што пишува порталот, Божиновски денеска ќе биде изведен пред судија во Нови Сад, по што следува процесот за негова екстрадиција во Македонија.
Од МВР сеуште нема официјална информација за случајот.
Македонските власти имаат распишано потерница за Зоран Божиновски кој е еден од осомничените во процесот „Шпион“.

Најчитани вести