сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зоран Димитровски- Жоро: Жерновски да си поднесе оставка!

ostavka_thumb_medium500_333

Последни вести

Еден од главните поддржувачи на политиките на СДСМ, Зоран Димитровски- Жоро од Фокус преку својот Фејсбук профил побара градоначалникот на Центар Андреј Жерновски да си поднесе оставка.

-Жерновски да си поднесе оставка! Тоа е најмалку што може да го направи во моментов!, напиша Димитровски.

Подоле во коментарите Димитровски допишува дека Жерновски и нанел штета на опозицијата и дека е јасна волјата на граѓаните.

-Жерновски треба да сноси одговорност зашто сметам дека и нанесе штета на опозицијата, додава опозицискиот новинар.

zhoro_thumb_medium500_188

За потсетување, референдумското прашање на Жерновски за зачувување на изгледот на ГТЦ доживеа огромен неуспех, дури 60% од граѓаните не ја поддржаа иницијативата на Жерновски.

Најчитани вести