сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зорман до Вугринец: „Вуги, оди си дома“

vugi-nova_thumb_medium500_332

Последни вести

Од 16:30 часот Македонија и Словенија ќе се сретнат во натпревар од осминафиналната фаза од Светското првенство во ракомет во Катар.

Еден на главните адути на Словенија, Урош Зорман на својот твитер профил постави фотографија, со кој продолжува со провокациите кон Ренато Вугринец, на која напиша: „Вуги, оди си дома“.

Овој меч ќе биде особено чуден за Ренато Вугринец, ракометарот кој за репрезентацијата на Словенија има одиграно над 200 натпревари и освоено бронзен медал од големите натпреварувања.

Сепак, откако подолг период не доби повик за репрезентацијата на Словенија, доби македонско државјанство, па на овој Мундијал ги брани боите на Македонија.

Најчитани вести