недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Зошто Нова година треба да се дочека во црвено?

Nova1-670x446

Поврзани вести

Фото: Profimedia

Нова година сигурно е еден од датумите за кои се врзани најмногу обичаи и различни мали ритуали, главно врзани за романтиката. На пример, Новата година најпрво би требало да ја честиатте на лице од спротивниот пол.

Црвената боја остава моќен впечаток, а можете да ја носите било каков дочек и да планирате .Ако одите на некој гламурозен дочек, изберете елегантен фустан кој остава впечаток на перфектен вкус и стил. Оваа боја можете да ја изберете и за дочек во некој клуб или забава и ќе изгледате привлечно и секси.

На плоштадите можете да бидете во центарот на вниманието, ако изберете капут или јакна во црвена боја.

Сепак, сите се сложуваат дека црвената долна облека е клучна, бидејќи според традицијата на многу земји, ваква предизвикувачка комбинација за следната година ќе ви донесе среќа како во љубовта така и во сексот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести