понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Зошто се криеле во гаражата, Александра беше дел од семејството

policijaaaaaaa500

Последни вести

Само парче од лентата Стоп полиција падната во снегот стои пред вратата на куќата со број 13 во скопски Припор каде се случи голема трагедија во која згаснаа два млади животи. Како што пишува Дневник, само неколку часа откако заедно ја дочекале 2015, Александра и нејзиното момче Димитар трагично ја завршиле својата долгогодишна врска. Тие влегле во гаражата од куќата, и во автомобилот опел корса воделе љубов, по што згаснаа нивните животи.

Вчера во куќата на момчето беше семејството и пријателите. Сите велат дека се потресени и несфатливо е како ова можело да се случи.

– Не знам зошто воопшто биле во гаражата. Александра беше како дел од семејството. Немало потреба да се кријат. Не знам што се случи, шокирани сме, вели пријателка за Дневник.

Соседите на починатото момче велат дека Александра и Димитар прославиле Нова Година во стан во Кисела Вода. Продолжила со другар до дома, а откако го оставиле во седум часот се упатиле во гаражата. Влегле во автомобилот кој и понатаму работел, најверојатно за да се стоплат, а тоа било кобно за нив.

– И двајцата беа фини и воспитани деца. Димитар работеше како дистрибутер. Долго беа во врска, вели сосед.

Инаку, безживотните тела ги пронашол братот на Димитар во 13 часот откако неколку пати им ѕвонеле на телефон но никој не се јавувал.

Најчитани вести