петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Зошто власта решила да се смилува и да преговара со волку евидентно раштиман оркестар?!

ivor

Последни вести

Вистинското прашање што некои луѓе од опозицијата треба да си го постават е зошто власта решила да се смилува и да преговара со волку евидентно раштиман оркестар!?

Ова денеска на својот „Фејсбук“ профил го напиша колумнистот Ивор Мицковски, некогашен близок соработник на раководството на СДСМ

„Гледам дека не им е јасно и гледам како сакаат веќе политички да поентираат дека нешто постигнале. Тоа е смешно, но уште повеќе е крајно нереално. Власт преговара со ваква позиција затоа што се чувствува пресилна, способна секоа барање да го изигра, а земјаќи ја во предвид слабоста на противникот, дури и нешто да прифати, а при тоа ништо да не изгуби. Настрана тоа. Не ја разбирам дарежливоста на ВМРО-ДПМНЕ“, 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести