петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Зошто Заев ја тргна својата фамилијата во Швајцарија?

zaev

Последни вести

По последниве случувања во Македонија се поставува прашањето- Зошто опозицискиот лидер ја испрати својата фамилија во Швајцарија?, пишува „Курир“.

Дали Заев имаше некое сознание и информации па пред неколку дена ја испрати фамилијата на луксузно место во далечната Швајцарија

По ова што се случува почнувајќи од понеделникот до сега- појавување на Црвенковски, насилни протести во кои беа повредени полицајци, објава на креирани материјали со чувствителни теми, па и кулминацијата од денес, Заев треба да одговори дали тој на некој начин има свое авторство зад овие случувања?

zaeva-luksuz

Во овие црни сценарија за Македонија, неколку дилеми кружат низ јавноста и премногу е симптоматично што баш овој период Заеви се на одмор во луксузното ексклузивно место Локарно.

zaeva333

zaeva444

Најчитани вести