сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Зошто жените остануваат во лоши врски?

svada-1405613677-41900

Последни вести

Сите правиме грешки кога е во прашање љубовта, но одредени жени се во состојба дури и да трпат лоши момци, а ова се најчестите причини поради тоа:

1. Мислите дека не можете подобро

Постојат жени кои изгледаат среќно, задоволно и достоинствено, но всушност се многу несигурни. Со оглед на тоа дека мислат дека не можат подобро, завршуваат со мажи за кои знаат дека ги искористуваат.

par-1389278574-23726

2. Тој и приуштува работи без кои таа не може

Пред се мислиме на пари. Ако жената се чувствува финансиски стабилна покрај мажот, ќе ги премолчи сите лоши работи кои тој и ги прави.

3. Се плаши од самотија

Нема ништо лошо од тоа една жена да е слободна, но на некои им е тешко да им се поверува. Некои жени мислат дека помалку вредат и дека ќе им биде тешко долколку покрај себе немаат партнер. И тогаш се случува следново: тие го зграпчуваат првиот кој ќе им налета, каков и да е и со него ќе останат во врска засекогаш.

svada-1411238350-44770

4. Смета дека може да го промени

Некои жени едноставно не можат да веруваат дека нивните партнери се ужасни. Тие самите ќе најдат причина дека не е се така црно и дека можат да го променат на подобро.

5. Со него е веќе долго време

По долго време, пеперутките во стомакот исчезнуваат и потребно е вложување на повеќе труд за врската да функционира. Но, многу често жените се трудат повеќе од мажите. Поради тоа, некои не сакаат да се откажат и кога врската им се распаѓа пред очи, бидејќи нивниот труд не е залуден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести