петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Зошто жените паѓаат на зафатени мажи?

Зафатениот маж е самоуверен што дополнително го прави посакуван пред другите жени.

woman-kissing-man-under-christmas-tree

Поврзани вести

Резултатите од најновото истражување покажуваат дека репутацијта е еден од главните фактори на привлечност на зафатените мажи.

Исто така, жените на почетокот на врската кога се уште се вљубени сакаат да го фалат својот маж и да предизвикуваат љубомора кај другите жени, па не чуди оние кои не се во врска да посакаат да го имаат баш тој маж кај себе.

Тука е и интересот од зафатените мажи кои кај жените го подигаат егото, бидејќи се чувствуваат посебно кога некој згоден и зафатен маж одлучи да ризикува се што има за да помине една ноќ со нив.

Од друга страна, заслугите за таа привлечност припаѓаат на самите мажи. Зафатениот маж е самоуверен што дополнително го прави посакуван пред другите жени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести