понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Зошто жените се забавуваат со постари мажи?

YoungWomanOlderManOnBeach-850x567

Поврзани вести

Разликите меѓу партнерите со текот на годините  се зголемуваат, но не е невообичано да видите жена и со 20 години помлад партнер, но и обратно.

Имаат поголемо сексуално искуство

Иако младите мажи се спремни на секс, никому не му е важно за квантитетот. Квалитетот е на цена, а тој е на страната на постарите.

Тие се поопуштени

Знаат да уживаат во моментите, посмирени се и уживаат во животот. И со постар тип можете на забава, но нешто посмиерно и поумерено.

Имаат животно искуство

Една од најголемите предности на забава со постар фарер е неговото животно искуство.

Ќе ве разгали

Можеби затоа што се во свој свет и се грижат за себе, постариот маж ќе ве разгали.

Обично се подготвени на долга врска

Одлична работа кај нив е дека главно се подготвени на сериозна врска.Спремни се да се скрасат и не мора да се докажуваат.

Вообичаено се ситуирани и имаат пари

Сакале да признаеме или не, убаво е кога мажот може да ви пружи повеќе од кафе и хамбургер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести