четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зубизарета: Нема никаков проблем со Меси

не постои некаков психолошки проблем. Јас немам никаква дилема, не се сомевам во пола секунда. Не размази во изминатите неколку сезони, сите сме навикнати на неговите спектакуларни потези, секогаш очекуваме нешто спектакуларно од Меси, изјави Андони Зубизарета

zubizareta za messi

Поврзани вести

Спортскиот директот на каталонскиот гигант Барселона, Андони Зубизарета експресно ги демантираше сензационалните натписи и текстови кои беа објавени во шпанските медиуми дека најголемата ѕвезда на „Ноу Камп”, Лионел Меси има психолошки проблем и затоа игра под очекуваното ниво.

„Меси? Нема никаков проблем. Не постои такво нешто, не постои некаков психолошки проблем. Јас немам никаква дилема, не се сомевам во пола секунда. Не размази во изминатите неколку сезони, сите сме навикнати на неговите спектакуларни потези, секогаш очекуваме нешто спектакуларно од Меси. Навикнати сме Меси да постигнува погодок во најважниот момент од натпреварот, да постигне погодок од некоја невозможна позиција. Знам дека му е убаво на „Ноу Камп”, знам дека нема никаков психолошки проблем. Сигурно дека ќе остане во редовите на Барселона. Јас сум убеден дека Меси ќе одигра фантастично на финалниот натпревар од Купот на Шпанија и дека ќе имаме неколку причини за радост”, изјави Зубизарета

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести