Македонија

Жугиќ: Не поддржувам амнестија на педофили и убијци

Жугиќ: Не поддржувам амнестија на педофили и убијци

Граѓанските активисти, кои се сè само граѓански активисти не, не престануват да изненадуваат со своите предлози, пишува порталот Пулс24.

-Најновиот предлог е да се амнестираат 30-тина педофили и уште толку убијци. Со ова може да се види дена безидејноста на опозицијата и нејзините следбеници нема крај, пишува порталот.

Својот став во врска со овој предлог преку статус на социјалната мрежа Фејсбук го истакна актерката Јелена Жугиќ која порача дека „не поддржува амнестија на педофили и убијци“.

jelena