петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

„Журнал“: Платеничката револуција на СДСМ ги спречува и студентските избори (ФОТО)

СДСМ преку платениците сака да го спречи изборот на нов студентски лидер. Лидерите на сдсмовскиот пленум ја одработуваат платеничката агенда на опозицијата.

prv-640x459

Поврзани вести

СДСМ преку платениците сака да го спречи изборот на нов студентски лидер. Лидерите на сдсмовскиот пленум ја одработуваат платеничката агенда на опозицијата.

Истите ликови кои можат секојдневно да се забележат на протестите на „Платеничката револуција“ денеска се обидуваат да ги спречат и студентските избори, пишува порталот Журнал.нет.

ФОТО: Журнал

 

vtor-640x402 tret-640x441

cetvrt-640x402

deset-640x399 sest-640x386

Медиумите утрово објавија фатена комуникација помеѓу членови на СДММ, која открива обид за минирање на изборите за нов студентски лидер, односно по наредба на потпретседателот на СДММ Дарко Каевски да се даде поддршка на таканаречениот пленум.

 

viber-kom640

Токму Дарко Каевски, потпретседателот на СДММ можеше да се забележи при обидот на студентскиот пленум да спречи избор на нов ректор на УКИМ пред неколку дена.

Најчитани вести