вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Журнал: Заев му ја “дувна“ за Грција, таму ќе се теши од изборниот пораз (фото)

По изборниот пораз на 11-ти декември, претседателот на СДСМ Зоран Заев отиде да се теши во Грција, каде ќе ги мине Новогодишните празници.

халкидики

Поврзани вести

Имено, според оваа фотографија која стигна до нашата редакција, автомобилот на Заев, луксузниот Ауди А8, пред околу половина час е забележан на граничниот премин Богородица кон Грција.

Новата година Заев најверојатно ќе ја дочека во семејната хациенда на Халкидики во Неа Мудања. Ексклузивната хациенда е со голем двор од околу 300 метри квадратни.

Ексклузивната куќа на Заеви се наоѓа на самата плажа на Халкидики. Како што пишуваа неодамна медиумите,  куќа налик на трокатната на Заеви не може да се најде по цена пониска од 300.000 евра.

Извор: Журнал

Најчитани вести