петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ѕвездата на Беверли Хилс во карантин поради ебола

ToriSpellingGoldDressPA_large

Последни вести

Четириесет и едногодишната Тори Спелинг викендот го минала во болнички карантин поради сомнение дека има ебола.

Ѕвездата на „Беверли хилс“ неконтролирано кашлала, имала висока температура, па тешко дишела. Поради тоа лекарите ја одвоиле од останатите пациенти и ги презеле сите мерки на превенција, како да се работи за ебола.

За среќа, Спелинг нема ебола, но сепак има здравствени проблеми. Тори страда од бронхитис со воспаление на синусите.

Лекарите ќе извршат некои анализи, а пулмолог ќе и’ ги прегледа белите дробови поради бронхитис.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести