Спорт

Ѕвездите на Реал (М) како Пинк Пантер

Ѕвездите на Реал (М) како Пинк Пантер

Новиот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), за прв пат во својата 112 годишна историја ќе игра со розе дресови.
„Носи го или стравувај од него“, е слоганот на кампањата која е организирана во чест на новите дресови кои ќе бидат користени само кога “кралскиот клуб”, игра на гостински терен.
Како и секогаш, на “Сантијаго Бернабеу”, Реал (М) ќе игра во традиционалните бели дресови.