вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ѕвездите на Реал (М) како Пинк Пантер

ROZE DRES REAL (M)

Последни вести

Новиот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), за прв пат во својата 112 годишна историја ќе игра со розе дресови.
„Носи го или стравувај од него“, е слоганот на кампањата која е организирана во чест на новите дресови кои ќе бидат користени само кога “кралскиот клуб”, игра на гостински терен.
Како и секогаш, на “Сантијаго Бернабеу”, Реал (М) ќе игра во традиционалните бели дресови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести