четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Ѕвездите на „X Фактор“ ќе настапат во Кратово

iks faktor koncert

Поврзани вести

Ѕвездите од „Икс Фактор“ ќе бидат дел од културната манифестација Златни денови“ која ќе се одржи во Кратово.

Покрај нив на манифестацијата ќе настапт и Тајфата на Коки, „Љубојна“, белградската група „Оџила“, како и европските тамбураши.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести