среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 12

Ѕвона тешки 140 килограми украдени од манастир во кочанско

Две ѕвона изработени од месинг тешки по 70 килограми се украдени од манастирот „Св. Пантелејмон“ во кочанското село Пантелеј.

ѕвона

Поврзани вести

Непознатиот сторител кражбата ја извршил во периодот од 20-ти до 21-ви јануари, а од црквата случајот во полиција бил пријавен во текот на вчерашниот ден.

Од МВР информираат дека се преземаат сите мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на тешката кражба.

Најчитани вести