10 видови секс кои секој маж ги посакува

415

Не мора да истражувате и откривате, ви претставуваме 10 вида на секс кој мажот сака да ги има.

Секс на одмор

Сезоната на одмори е во полн ек, па искористете го одморот за страствен секс.Провозете се и пробајте секс во автомобил, а и хотелската соба е добра промена.

Секс за помирување

По расправијата, „фрлете“ се на секс за да се „испукате“ до крај и за да бидете сигурни дека се е во ред.

Груб секс

Сите луѓе понекогаш се груби во кревет. Важно е само желбите да ви се поклопуваат. Покажете му ја вашата друга страна и бидете груби еден кон друг.

Мрзлив секс

Неделно утро е совршено за излежување во кревет и галење. Бидете нежни и сензуални, а овој вид на секс ја зголемува вашата интимност.

Секс на брзина

Непосредно пред да заминете на работа и пред спиење покажете му ја вашата долна облека од тантела и флертувајте со него. Многу ќе му се допадне идејата дека сакате секс на брзина

Маратонски секс

Заклучете се во соба и заборавете на клучевите. Водете љубов цела ноќ. Се што и двајцата сакате е дозволено. Ќе биде ноќ за паметење.

Секс надвор

Кога имате секс надвор од дома, мора да внимавате некој да не ве види. Однесете го во природа и изненадете го.

Гласен секс

Препуштете се и пуштете глас. Изговорете го неговото име и кажете му колку го сакате. Воздишките дополнително ќе го возбудат и ќе даде се од себе само да ве натера да воздивнувате уште погласно.

Играње улоги

Секој маж има фантазии. Преправете се во некоја од жените за кои фантазира и исполнете му ја желбата.

Садо-мазо

Ако секогаш кога ја играте играта вие сте подредената страна, променете ги улогите. Истото направете го и ако сте доминантни. Промената ќе дојде добро, а тој сигурно ќе сака да се најде во двете улоги.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.