11 стебла марихуана пронајдени во двор на гостиварец

152
Откриени се вкупно 147 стебла марихуана

Саксија со марихуана и 11 стебла од растението биле пронајдени вчера при претрес во домот и дворното место на Д.С. (34) од Гостивар.

Истите се подигнати од страна на екипа од крим-техника и се одземени со Потврда за привремено одземни предмети.

Д.С. е уапсен и приведен во полициската станица Гостивар.

По целосно документирање на настанот, против Д.С. ќе биде поднесена кривична пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.