110 вработени во МВР се заразени со КОВИД-19

60

Вкупно 110 вработени во Министерството за внатрешни работи во моментов се заразени со Ковид-19, поради што се наоѓаат во изолација.

Од МВР за „Фокус“ велат дека бројот на заразени во изминатиот период се движи од 80 до 120, а според последните падатоци од утринава, активно заразени се 110 вработени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.