18-годишен прилепчанец силувал малолетничка во Кичево

Полицијата уапси 18-годишен прилепчанец кој вршел полови дејствија врз малолетничка во Кичево.

Имено според МВР, утрово во 00:30 часот, во ОВР Кичево од слобода бил лишен К.М.(18) од Прилеп, со привремено прстојувалиште во Кичево.

Тој, претходно, кај Сточниот пазар во Кичево, извршил полови дејствија врз малолетничка.

Според полицијата, по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.