18-годишната девојка од Скопје која почина од Ковид 19 била мајка на 6-месечно бебе

Девојка на 18-годишна возраст која се породила во март е најмладата жртва од Ковид 19 наведена во вчерашниот билтен, потврдија за Телма од Министерството за здравство.

Жената починала на Инфективна клиника во Скопје.

Инаку вчера се пријавени 41 починато лице: 23 починати лица од Скопје (84г, 82г, 81г, 79г, 78г, 77г, 75г, 73г, 71г, 68г, 68г, 66г, 64г, 62г, 62г, 62г, 60г, 56г, 52г, 47г, 31г, 23г и 18г), 4 починати лица од Тетово (82г, 81г, 76г и 69г), по 3 починати лица од Куманово (71г, 69г и 66г) и Кичево (84г, 81г и 63г), по едно починато лице од Прилеп (66г), Гостивар (83г), Битола (72г), Струмица (75г), Охрид (78г), Струга (45г), Кавадарци (79г) и Дебар (54г).

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.