ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Едниот руски пилот е мртов!

Џихадистите објавија вознемирвачка видео снимка на која се гледа мртвото тело на еден од руските пилоти кои го управувале авионот кој денеска беше соборен на турско-сириската граница.

Имено, авионот беше соборен од турските воздухопловни сили, по неколкукратното предупредување дека авионот го нарушил турскиот воздушен простор.

pilot

Соборениот авион паднал на територија на Сирија во близина на упоришта на џихадистите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.