ВИДЕО: Снимател на венчавката било нивното куче

Видео снимка на брачен пар заработи два милиони прегледа. Ова не беше обична венчавка, ниту пак камерманот вистински професионалец. Тоа е венчавката на Маршал и Еди за која зборува целиот свет.

Јас и Еди се венчавме на 2. ноември на врвот Роан. Беше снежно и магично. Нашето куче Рајдер инсистираше да биде главниот снимател. Што друго можевме освен да му ја исполниме желбата, напишал Маршал.

Самиот снежен момент бил доволен за венчавката на брачниот пар да биде како од бајка. Меѓутоа, тие воопшто не претпоставувале дека снимката ќе има два милиони прегледи.

Тие GoPro камерата ја наместиле околу вратот на нивниот најдобар пријател, кучето Рајдер…

Погледнете…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.