Нечовечки потег на дел од навивачите на Галатасарај

138

Кошаркарите на Црвена Звезда утре ќе му гостуваат на Анадолу Ефес во рамките на фазата Топ 16 во Евролигата, а навивачите на Галатасарај направија неумесна најава за натпреварот.

Фотографија на која навивачи на Галатасарај држат транспарент на кој пишува „Марко не умре, Марко живее во пекол“ беше објавена на страницата „Ultras Lifestyle“ алудирајќи на навивачот на Црвена Звезда, Марко Ивковиќ кој беше прободен со нож минатата година на натпреварот помеѓу двата кошаркарски гигантим и го загуби својот живот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.