Во Берлин уапсен осомничен терорист од Сирија

78
Во пост на профилот на берлинската полиција на социјалната мрежа Твитер се вели дека уаспениот е на возраст од 27 години а осомничен е за членство во странска терористичка организација.
Уапсениот Сириец кој е приведен во апартман во берлинската населба Шенеберг во Германија пристигнал како бегалец во 2015 година. Случајот по апсењето е под надележност на јавното обвинителство во Берлин од каде што денеска се очекуваат повеќе информации.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.