Македонија

Разочараност и така во редовите на СДСМ за изборниот исход во САД

Разочараност и така во редовите на СДСМ за изборниот исход во САД

-Waiting for the new US President . Hillary for America! Напиша и утна Стефан Богоев на својот Фејсбук профил, во Септември годинава, откако беше пратен од страна на СДСМ на помош во кампањата на Хилари.

bogoev-hilari-640x742

bogoev-s

Зоран Заев, во своето вчерашно интервју, црвсто застаана зад губитникот Хилари.

На прашањето дали може да даде прогноза за изброите во Америка, Заев  рече дека се надева за Демократите.

Велат надежта последна умира, па така и за Лидија Димова од СДСМ, која до последен момент навиваше за Хилари Клинтон.

lidija-dimova

По долгата непроспиена ноќ, перјаниците на Сорос, меѓу кои Борјан Јовановски почнаа со тага да пишуваат за поразот на Хилари на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер.

-По 9/11 на Америка и се случува 11/9  и Game over… Доналд Трамп е претседател на САД, беа пораките на Јовановски по долгата непроспиена ноќ.

borjan-na-tviter

borjan

На рапорт за да ги одработат парите на Сорос се јавија и Бранко Героски и Бранко Тричковски.

gero

joci

trickovski

Ваквата разочараност во редовите на СДСМ  е очекувана, ако се земе во предвид, дека Џорџ Сорос нивниот главен финансиер беше и главен финансиер на Хилари Клинтон, дотолку повеќе стравот во редовите на опозицијата е голем поради сериозните закани на Трамп до Сорос, дека ќе го прочешла неговото финансиско работење, а со тоа би моежеле да секнат сите финансии до нивната Сорос Македонија, организација која ги финансира активностите на СДСМ и Шарената револуција.

Инаку во целиот изминат период додека  траеше предизборната трка во САД, активистите на СДСМ и Сорос  на социјалните мрежи го исмеваа Трамп и даваа жестока подршка за Хилари Клинтон.