Сончево време, со температура до 8 степени

92

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до минус 12, а дневната ќе се искачи до четири степени.

Од понеделник подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на влажна и студена воздушна маса, која ќе предизвика претежно облачно време со повремени врнежи од снег со променлив интензитет. Врнежите повеќе ќе бидат застапени во западните и јужните подрачја. Од средината на наредната седмица на пониските места особено на југоисток врнежите ќе бидат од дожд.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.