32,6 отсто излезност до 15 часот

58

Според последните податоци објавени на веб страницата на Државната изборна комисија, до 15 часот правото на глас го оствариле над 30 отсто од гласачите, односно 32,06% од обработени проценти од податоците.

Досега вкупно гласале 377.331 гласачи.

Во Новаци е забележана најголема излезеност од 59,16% отсто.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.