Четвртолигаши ги елиминираа Лестер и Фулам

51

Во неделните натпревари од третото коло од најстарото фудбалско натпреварување на светот, англискиот ФА куп, се случија две големи изненадување во кој четвртолигаш елиминираа прволигаши.

Њупорт Каунти на свој терен го совлада Лестер Сити со 2:1, содека Олдхем Атлетик како гостин, исто така, со 2:1 го елиминираше Фулам.

Манчестер Сити, сепак, не дозволи никакво изненадување и на свој терен со 7:0 го декласираше Ротерам Јунајтед.

РЕЗУЛТАТИ

Фулам – Олдам Атлетик 1-2

Манчестер Сити – Ротерам Јунајтед 7-0

Вокинг – Ватфорд 0-2

Квинс Парк Ренџерс – Лидс Јунајтед 2-1

Шефилд Јунајтед – Барнет 0-1

Милвол – Хал Сити 2-1

Престон Норт Енд – Донкастер Роверс 1-3

Њупорт Каунти – Лестер Сити 2-1

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.