Бојан Јовановски речиси пет часа даваше исказ во обвинителството

131

По речиси повеќе од четири часа распит во врска со невладината организација Меѓународен сојуз пред обвинителката Вилма Рускоска во понеделникот, Бојан Јовановски – Боки 13 од обвинителството за организиран криминал, е вратен во притворот во Шутка.

Во случајот е обвинет и неговиот татко, Миле Јовановски, потпретседателката на Меѓународниот сојуз Јасна Мандиќ, асистентката на БОки 13 и пратеничката Фросина Ременски. Обвинителката Русковска се очекува да покрене обвинение во јануари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.