ФОТО: Македонските навивачи се обединија – Комити, Чкембари, Војводи…Сите ќе навиваат за победа против Косово!

167

Навивачките групи се обединија, за средбата со Косово во полуфиналето на Лигата на Нации сите сложно ќе ја подржат фудбалскта репрезентација за победа и пласман во финалето.

Македонија и Косово кон крајот на март ќе се сретнат во полуфиналето на Лигата на Нации, Комити, Чкембари, Војводи, Сејмени, Лозари, Гемиџии, Рибари и сите останати групи ќе навиваат за победа.

Ова е силен импулс за нашиот национален фудбалски тим кон оставрување на целтта, пласман на ЕУРО 2020!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.