20 C
Skopje
сабота, јули 4, 2020

(ФОТО) Енрике Иглезијас и Ана Курникова добија ќерка и се пофалија на Инстаграм

136

Пејачот Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова станаа родители на слатко девојче.

View this post on Instagram

01.30.2020

A post shared by Anna Kournikova Iglesias (@annakournikova) on

Откако почнаа да кружат гласини дека Ана е бремена, наскоро се појави веста дека се породила. Двојката конечно ги потврди гласините кога денеска ја објавија првата фотографија од нивната новородена ќерка.
Енрике на својот профил на Инстаграм објави фотографија како ја држи ќерка си, а Ана на својот профил објави две фотографии, едната каде малото и лежи на градите, додека Енрике и го бакнува челото, а другата каде што позира сама со бебето.

И двајцата родители имаат ист опис на фотографиите, на кои пишува „Моето сонце, 30 јануари 2020 година“.

Двојката има уште две деца заедно, двегодишните близнаци Никола и Луси. Сè уште не е познато кое име му го дале на новороденчето. Енрике и Ана се заедно скоро две децении, но сè уште не застанале пред олтар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.