19 C
Skopje
сабота, септември 19, 2020

Мицкоски во Маврово и Ростуше: Време е да се исправиме за да си ја исправиме Македонија

28

„Време е да се исправиме за да си ја исправиме Македонија“, порача од Маврово и Ростуше лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Според него, само на тој начин ја трасираме патеката за оние за кои вреди сѐ што правиме во нашите животи, тоа се нашите потомци, нашите деца.

„Но, и за оние кои ја градеа и создаваа оваа земја, да им го обелиме образот. Голем дел од нив и животот го положија за нашата Македонија“, рече Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.