Мајкрософт со лет над Охридското Езеро го промовира новиот „Флајт симулатор“

1733

Со промотивен лет над Охриското и Преспанското езеро, Мајкрософт Флајт Симулатор 2020“ (Microsoft Flight Simulator“ ја претстави новата видео игра што ја развива во последните 15 години.

Првото издание на франшизата е старо петнаесет години, а изданието 2020 година лета со нов пејзаж за компјутерски игри.

Се одликува со визуелизации од следната генерација со речиси незамисливи размери, а изгледот на летот остава прв впечаток што сите ги остава вчудоневидени.

Дополнително уживање даваат три монитори, специјален џојстик и прекинувач за да се добие целосен впечаток како вистински пилот на еден од одбраните авиони.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.