Не ги паркирајте возилата под високите дрвја, се подготвува невреме, апелираат од „Паркови и зеленило“

110

По најавите од Управата за хидрометролошки работи за појава на засилен ветер и можна појава на краткотраен дожд во попладневните часови денес и утре, од „Паркови и зеленило“ апелираат до граѓаните да не ги паркираат своите возила под високие дрвја, со цел да се избегнат несакани последици.

-Исто така, доколку забележите паднато дрво можете да го пријавите во Центарот за управување со кризи на телефон 195 или да ни се обраите со директна порака или мејл, за нашите екипи да интервенираат, велат оттаму.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.